“Janvāris un februāris būs nenormāls laiks”: sinoptiķi skaidro, kas šajos mēnešos būs tik anomāls

Meteorologi ir norādījuši, kam gatavoties ziemas otrajā pusē, t. i., janvārī un februārī. Pēc ekspertu domām, atlikušie divi sezonas mēneši būs pilnīgi nenormāli un sagādās jaunus laikapstākļu pārsteigumus. Un tie parādīsies visos Austrumeiropas reģionos.

Pēc slavenā sinoptiķa domām, atlikušais ziemas laiks Austrumeiropā nebūs līdzīgs ierastajam priekšstatam par šo periodu. Galu galā parasti janvārī sākas ziemas sezonas bargākā daļa ar trekniem saliem. Taču šoreiz viss būs pavisam citādi.

Pēc meteorologu domām, nākamie divi mēneši Austrumeiropā notiks, ņemot vērā tādas laika parādības kā El Ninjo aktīvo ietekmi. Runa ir par temperatūras svārstībām pasaules okeānā, un šīs svārstības būs diezgan intensīvas līdz pašām ziemas beigām.

Šāda situācija jau ir radījusi rekordlielu sniega daudzumu Austrumeiropas centrālajos reģionos. Un līdz ziemas beigām nokrišņu daudzums varētu samazināties vēl vairāk, uzstādot absolūtu rekordu.

 

Tajā pašā laikā saskaņā ar ekspertu prognozēm nokrišņu daudzums janvārī un februārī būs jauktā fāzē. Atsevišķos periodos gaidāms slapjš sniegs, bet citos periodos būs ledus lietusgāzes, kas skars arī Latviju. Tas notiks biežo atkušņu dēļ, kas gaidāmi atlikušajos ziemas mēnešos.

Arī sinoptiķis brīdināja, ka temperatūras ziņā janvāris būs daudz siltāks nekā parasti, anomālija būs 3-4 grādi. Savukārt februārī novirze no normas sasniegs pat 3 līdz 4 grādus pēc Celsija.

Lasi vēl: “Murgs sāksies 21. decembrī un ilgs pat 25 dienas no vietas” : sinoptiķi stāsta, kas mūs sagaida jau drīz

Lasi vēl : Merlinas Kerro svētku Pareģojums : “Šīs zīmes tuvākajās dienās var laimēt milzīgās loterijās”

Ar ko bīstami ir plūdi?

Plūdi ir dabas parādība, kas var būt ļoti bīstama cilvēkiem un infrastruktūrai. Šeit ir daži faktori, kas padara plūdus bīstamus:

Ātrums un spēks: Plūdi var rasties ātri un bez brīdinājuma, īpaši, ja tie ir izraisīti lielu nokrišņu, ledus kausu kušanas vai citiem dabas apstākļiem. Šīs ūdens masas var būt ļoti spēcīgas un iznīcinošas, pārvietojoties ar lielu ātrumu un spēku.

Izpostīšana: Plūdi var iznīcināt dzīvojamās mājas, ceļus, tiltus, dzelzceļus un citus infrastruktūras objektus, radot nopietnus zaudējumus ne tikai cilvēkiem, bet arī ekonomikai.

Satiksme un evakuācija: Plūdi var sarežģīt satiksmi, jo tie var noslēpt ceļus un tiltus, kā arī iznīcināt ceļus. Tas var būt kritiski, jo tas var kavēt evakuācijas centienus un piekļuvi ārkārtas dienestiem.

Ikdienas dzīve: Plūdi ietekmē ikdienas dzīvi, radot pārtikas un ūdens trūkumu, izjaucot elektroapgādi un sabiedriskos pakalpojumus. Tādējādi tie var izraisīt humānās un veselības krīzes.

Veselības apdraudējumi: Plūdi var nest līdzi sūdi, kaitīgas vielas un infekcijas, kas palielina veselības riskus. Piemēram, ūdenī var nokļūt ķīmiskās vielas vai notikt kanalizācijas pārkāpums.

Kādi laikapstākļi sagaidāmi Ziemassvētkos Latvijā? 

 

Turpinājumu lasiet nākošajā lapā

Leave a Comment